Блог адресовано учителям інформатики: методичні матеріали, література з інформатики, нормативні документи, публікації про нові інформаційні технології, тлумачення термінів, відео, презентації, корисні посилання
30.04.15
25.04.15
Конспект уроку "Вказівка повторення та її опис мовою програмування Паскаль" (11 клас)
Тема: Вказівка повторення
та її опис мовою програмування Паскаль.
Мета: Засвоїти призначення, види,
правила застосування і опису вказівок повторення.
Закріпити матеріал
про правила опису програми та застосування операторів введення і
виведення операторів введення і виведення даних.
Розвивати
логічне мислення.
Хід
уроку
1.
Організаційна частина.
Привітання.
Запис домашнього завдання §2.6
2.
Повторення опорних знань.
Фронтальне опитування
Що називається програмою ?
Як її створити ?
Загальна структура програми на
мові програмування Паскаль.
Які оператори вже вивчили ?
Самостійна робота на
комп’ютері
ü
Виконати завдання 12 на с.122
підручника
3.
Пояснення нового матеріалу
Повідомлення теми і мети уроку
-- Щоб краще зрозуміти новий матеріал, давайте спочатку
створимо просту програму додавання двох
чисел.
Program Dodavania_2_Chisel;
Uses Crt;
Var a, b, S : integer;
Begin
ClrScr;
Write(‘Введіть перше число ’);
Readln(a);
Write(‘Введіть друге число ’);
Readln(b);
S:=a+b;
Write(а,‘ + ’,b,’=’,S);
ReadKey
End.
-- Тепер трішки
ускладнимо задачу: потрібно змінити програму так, щоб можна було додати вже три
числа.
Program Dodavania_2_Chisel;
Uses Crt;
Var a, b, с, S : integer;
Begin
ClrScr;
Write(‘Введіть перше число ’);
Readln(a);
Write(‘Введіть друге число ’);
Readln(b);
Write(‘Введіть
третє число ’);
Readln(с);
S:=a+b+с;
Write(а,‘ + ’,b, ‘+ ’,c,’=’,S);
ReadKey
End.
-- А якщо потрібно
додати не три, а сто, тисячу чи сто тисяч чисел?
Для цього, мабуть потрібно автоматизувати
програму.
(Запис у зошит)
Для
багаторазового виконання однотипних операцій застосовують вказівку повторення –
цикли
Види:
§ з передумовою
§ з післяумовою
§ з параметром
Цикли з передумовою
-- Призначені для організації багаторазового виконання групи команд до тих пір, поки залишається
істинною умова виконання циклу.
-- Формат: While <умова> do
begin
<команди>
end;
-- Задача: скласти програму додавання 100 чисел.
Program Dodavania_1000_Chisel;
Uses Crt;
Var a, S : integer;
Begin
ClrScr;
S:=0;
і:=1;
While i<1001 do="" o:p="">
begin
Write(‘Введіть ’,i,’ число ’);
Readln(a);
S:=S+a;
i:=i+1;
end;
Write(‘Сума тисячі чисел = ’,S);
ReadKey
End.
- Якщо умова у вказівці хибна при
першій же перевірці, то тіло циклу не виконається жодного разу.
- Умови While потрібно
підбирати таким чином, щоб в деякий момент вона змінила своє значення ,
інакше наступить „зациклення”.
- Програміст сам турбується про
збільшення лічильника циклу на 1 з допомогою
і:=i+1; або Inc(i);
Цикли з післяумовою
-- призначені для
багаторазового виконання групи вказівок до тих пір, поки умова циклу не стане
істинною.
-- Формат: Repeat
<вказівки>;
Until <умова>;
-- Змінимо
попередню задачу:
Program Dodavania_1000_Chisel;
Uses Crt;
Var a, S : integer;
Begin
ClrScr;
S:=0;
і:=1;
Repeat
Write(‘Введіть ’,i,’ число ’);
Readln(a);
S:=S+a;
Inc(i);
Until i>1000;
Write(‘Сума тисячі чисел = ’,S);
ReadKey
End.
- Тіло циклу, яке складається з групи
вказівок, не потрібно брати в дужки.
- Тіло циклу
виконується хоча б один раз.
- Конструкція Repeat Until KeyPressed використовується для організації паузи в процесі виконання
програми до натискання будь-якої клавіші.
Цикли з параметром
-- призначені для
багаторазового виконання тіла циклу для значень параметра циклу. Цю вказівку
застосовують тоді, коли наперед можна визначити кількість повторень виконання
вказівок циклу.
-- Формат: For <параметр>:=<вираз1> To <вираз2> Do
begin
<вказівки>;
end;
-- Змінимо задачу
ще раз:
Program Dodavania_1000_Chisel;
Uses Crt;
Var a, і, S : integer;
Begin
ClrScr;
S:=0;
For i:=1
to 1000 do
Begin
Write(‘Введіть ’,i,’ число ’);
Readln(a);
S:=S+a;
End;
Write(‘Сума тисячі чисел = ’,S);
ReadKey
End.
4.
Підсумок уроку.
- Що вивчали на уроці?
- Які види циклів ви знаєте?
- Яка між ними різниця?
- Основне призначення циклів.
- Що було незрозумілого на уроці?
-- На наступному
уроці закріпимо вивчений матеріал на
практиці – будемо створювати про -
грами із застосуванням циклів.
-- Урок закінчений,
до побачення.
17.04.15
13.04.15
Демо-уроки навчальної програми «Прикладна інфомратика»
Навчальне ігрове середовище з інформатики для початкової школи англійською мовою.
Завантажити демо-уроки
09.04.15
Flash-гра "Будова комп'ютера" (початкова школа)
У грі "Будова комп'ютера" учням пропонується разом із котом Джойстиком вивчити з чого складається комп'ютер.
Завантажити гру
07.04.15
КОМП'ЮТЕРНI ВIРУСИ ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ І КЛАСИФІКАЦІЯ
Ми живемо на стику
двох тисячоліть, коли людство вступило в епоху нової науково-технічної
революції. До кінця ХХ століття люди опанували багатьма таємницями перетворення
речовини й енергії і зуміли використати ці знання для поліпшення свого життя.
Але крім речовини й енергії в житті людини величезну роль відіграє ще одна
складова - інформація. Це найрізноманітніші дані, повідомлення, таблиці,
звістки, знання, уміння.
У середині нашого
сторіччя з'явилися спеціальні пристрої - комп'ютери, орієнтовані на збереження
і перетворення інформації -- відбулася комп'ютерна революція.
Сьогодні масове
застосування персональних комп'ютерів, на жаль, виявилося зв'язаним з появою
програм-вірусів, програм, що самовідтворюються, перешкоджаючи нормальній роботі
комп'ютера, що руйнують файлову структуру дисків і наносять шкоду збереженій в
комп'ютері інформації.
Незважаючи на прийняті
в багатьох країнах закони про боротьбу з комп'ютерними злочинами і розробку
спеціальних програмних засобів захисту від вірусів, кількість нових програмних
вірусів постійно росте. Це вимагає від користувача персонального комп'ютера
знань про природу вірусів, способах зараження вірусами і захисту від них.
Саме про це я
розповідаю у своїй праці. Я розповідаю про основні види вірусів, розглядаю
схеми їхнього функціонування, причини їхньої появи і шляху проникнення в
комп'ютер, а також пропоную заходи для захисту і профілактиці.
Підписатися на:
Дописи (Atom)