17.08.09

Сервіс Скрібд та його використання в навчальній діяльності
Scribd (skribb'd) є соціальним сервісом ВЕБ.2.0, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, расповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні, фотоальбоми та інше.

Корисний сервіс для заливання документів у форматах pdf, ps, odt, odp, sxw, sxi, jpg, png, gif, tiff, doc, docx, doc, docx, ppt, pptx, pps, xls, xlsx, txt, rtf. Документи з Scribd показуються в спеціальному флэш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки, використовуючи надаваний сервісом HTML-Код.
На панелі флэш-модуля розміщені інструмент «рука» для руху сторінок і курсор для виділення тексту, рядок пошуку по документі з іконкою-лупою, бігунок і рядок зміни масштабу, повернення сторінки у вихідне положення й розтягання по ширині вікна модуля, індикатор сторінки, швидкий перехід до попередньої або наступної, кнопка для друку документа й іконка, що відкриває його на весь екран. Цей модуль мало чим уступає функціям перегляду документа, наприклад, в Microsoft Word.


Після закачування користувач може стежити за статистикою, спостерігаючи за інтересом публіки до його матеріалу, вивчати географію читачів і так далі. Крім того, закачану книгу можна буде скачати у форматі PDF, .doc, .txt або навіть в MP3 (останнє стосується тільки англомовних книг)! Крім того, там є коментарі, можливість поставити файлу оцінку, різного роду статистика й, звичайно ж, код для вставки в блоговий запис або куди завгодно ще.


Скрибд був створений Трипом Адлером (Trip Adler) і Джаредом Фридманом (Jared Friedman) у вересні 2006. Ідея прийшла їм у голову, коли друзі захотіли опублікувати свої шкільні твори у он-лайні й не змогли "просто так" цього зробити. У результаті їм спала на думку геніальна ідея створити веб-сайт, що допомагав би людям поділитися своїми документами з усім миром.

Відповідаючи на запитання, яким образом їм вдається заробити гроші, Трип жартує, кажучи що іноді він виходить на вулицю пограти на саксофоні для добрих перехожих. Запущений Scribd був у березні 2007 року. Від дня своєї появи, сервіс став досить популярний. На сьогоднішній день, на сайт викладають більше 1 тис. нових документів у день, а щомісячний трафік склав 1,78 млн відвідувачів.

Переваги сервісу

Будь-який документ можна не тільки безкоштовно викласти онлайн (це вже зовсім не чудо), але й, за допомогою спеціального флэш-модуля iPaper показати на своєму сайті або в блозі, для чого досить скопіювати собі код цього документа.
Один документ конвертується у декілька форматів і будь-який користувач може скачати собі який-небудь документ, який викладений як PDF-Файл, документ MS Word, простий текст і навіть... аудіофайл у форматі mp3, де зміст буде прочитано людським голосом, щоправда, актуально це тільки для англомовних текстів.
Не потрібно закачувати довгі документи, тепер їх можно прочитати безпосередньо в браузері.

Кирилиця підтримується.

Текст із документа, розміщений у флєшмодулі iPaper можно копіювати.
Можна завантажувати зміни в новій редакції на ту ж саму URL-адресу, що дає можливість автору вертатися до документів, які вже є і редагувати їх. Це дозволяє уникнути фальсифікації або спотворення данних.

Реєстрація дуже проста.Вона дозволяє брати участь у звичайній для такого роду сайтів соціальної діяльності: виставляти оцінки, коментувати, додавати документи в закладки, створювати стрічку «друзів», додаючи в неї авторів, що сподобалися, і т.д. Будь-яка публікація може дати початок обговоренню, та й інші фішки соціального характеру в рамках сервісу scribd передбачені.

Всі відправлені документи є публічними, обмежити доступ до них не можна. Більше того, посилання на файл, який тільки що викладений, з'являється на першій сторінці, де також можна знайти найпопулярніші в користувачів документи.

Недоліки сервісу та обмеження його застосування

У вас може не вистачити терпіння дочекатися завантаження файлу на сайт. Точніше, сам по собі процес цей недовгий, дійсно багато часу (рахунок, буває, іде на години) займає конвертація вашого файлу відразу в кілька інших форматів. Розроблювачі пишуть, що така затримка - явище тимчасове й пов'язане з величезною популярністю, що обрушилася на новий сайт. Втім, відправивши файл, ви можете не чекати його конвертації й закривати сторінку, тут обіцяють, що ніщо не загубиться.
Немає можливості правити документи он-лайн.

Хоча надаються коди, які дозволяють вставляти флэшмодуль на сторінки сайтів і блогів, на жаль, дуже популярний блогосервис LiveJournal їх не розуміє.

Можливості обмежувати доступ користувачів

Є два рівні доступу для Scribd документи: "публічні" і "приватні". Коли ви відзначите документ як приватний, його відразу ж буде приховано від індексу пошукової системи роботів. Приватні документи доступні через URL адресу, яку ви можете зберегти для себе або поділитися з іншими.

Як саме можна зробити «коло друзів»

Для збору документів і дискусій навколо конкретної теми, користувача, публікації, або події можна створити невелику громаду - групу . Будь-який користувач може створити групу.

Групу можна використовувати для створення колекції документів на конкретну тему, розміщення нового матеріал, корисного для членів групи. Наприклад, група може утворюватися навколо творів улюбленого автора або по цікавій темі. Групи є корисними для викладачів і студентів (учнів) будь-яких предметів.

Існують три види груп, які забезпечують різні рівні доступу для учасників групи.
Загальні групи - Scribd . Будь-який користувач може приєднатися й додавати документи.
Керовані групи: хоча документи в цій групи є видимими адміністратор повинен затвердити нових членів групи, перш ніж вони зможуть внести документи на групи, або скачати його.

Приватні групи – документи цієї групи видні тільки адміністраторові групи та її членам. Адміністратор повинен затвердити нових членів групи, перш ніж вони можуть внести документи на приватну групу.

«Мітки» (категорії, теги) для пошуку партнерів.

В Скрібді пошук може здійснюватись за тегами (ключовими словами), або категоріями. В Scribd тегі вводяться без розділу комами. Можна вводити декілька тегів для найкращого опису власного документа під час завантаження або пошуку потрібного.
Категорії є ієрархічними темами пошукової системи. Наразі, існують 24 категорії, кожна з яких має декілька підкатегорій. Бажано вказати категорію документу під час завантаження, тоді його буде легше знайти.

Кожен документ розміщений в цьому сервісі має власну URL-адресу.

Особливі вимоги до якості доступу до Інтернету

З цим сервісом можна працювати при будь-якому зв"язку, проте при малій швидкості Інтернету документ завантажується повільно.

Особливості роботи з цим сервісом з різними браузерами

З цим сервісом можна працювати з будь-якого браузера

Сумісність цього сервісу з іншими сервісами

Документи з Scribd показуються в спеціальному флэш-модулі, який можна вставляти на будь-які сторінки, використовуючи надаваний сервісом HTML-Код. Цей код може бути не сумісний із деякими сайтами або блогами (наприклад, LiveJournal). В такому випадку можна вставити гіперпосилання на URL адресу розміщеного документу або імпортувати створений документ в jpg і розмістити в вікі чи блозі як зображення.

4 коментарі:

 1. Такие же функции есть и в Гугл Документах. Зачем пользоваться этой программой. Тем более что её плейер тормозит браузер.

  ВідповістиВидалити
 2. У Гугл документах трохи менше функцій ніж у Скріб, наприклад, можливість завантаження того документа, який продивилися. Також в останньому є елементи соціальної мережі.
  А повільно працює він у Хромі, а в Мазилі нормально.

  ВідповістиВидалити
 3. можно сохранить гугл документ у себя на машине

  ВідповістиВидалити
 4. Точно. Я чогось раніше того не помітила. Дякую за підказку

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...