07.09.12

Second Life

SecondLife - інтернет-віртуальний світ, розроблені Linden Lab. Він був запущений 23 червня 2003 року. Його кристувачі (жителі) взаємодіють один з одним за допомогою аватарів. Вони можуть досліджувати світ, познайомитися з іншими мешканцями, спілкуватися, брати участь в індивідуальній та груповій діяльності, а також створювати і продавати віртуальну власність і послуги один одному. Second Life призначений для людей у віці 16 років і старше (1).

Для того, щоб зануритися у SecondLife треба як і в звичайній соціальній мережі зареєструватися. Для цього на головній сторінці натискаємо Join Now.
 


Тепер можна обрати мову інтерфейсу. Далі нам запропонують обрати аватар,

 
ім'я користувача і

 
реєстраційні дані.


Обов'язково вкажіть дату народження, так як доступ в Second Life дозволено з 16 років.

Далі потрібно обрати тип акаунту. Виберіть безкоштовний базовий акаунт або підпишіться на преміум-акаунт, який коштує 6 доларів США в місяць. Разом з преміум-аккаунтом ви отримуєте власний будинок (якщо вам вже виповнилося 18 років), віртуальні грошові призи, ексклюзивні віртуальні товари і безліч інших переваг. Базовий акаунт можна у будь-який час замінити на преміум-аккаунт.

Для доступу в тривимірний світ Second Life треба завантажити та встановити Second Life Viewer - програма, яка може працювати в операційних системах Windows, Mac OS і Linux. У більшості браузерів програма установки цього додатка завантажується автоматично. Якщо цього не відбувається, клацніть посилання Завантажити та встановити Second Life. Можливо, буде потрібно запустити програму установки, якщо вона не запуститься автоматично.

Після реєстрації і установки клієнта запустіть Second Life Viewer і увійдіть в Second Life. Для цього введіть ім'я користувача та пароль, які ви вибрали при реєстрації.

Після першого входу ви потрапляєте на так званий Острів прибуття (Welcome Island), спеціально створений для нових користувачів. Тут ви побачите знаки і прості інструкції, які допоможуть вам отримати перші необхідні навички.

Second Life Viewer
Для життя в Second Life треба навчитися:

 • ходити
 • літати
 • pмінювати поле зору
 • hозмовляти в текстовому чаті
 • міняти аватар
 • gрацювати з об'єктами
 • jтримувати відомості про оточуючих вас людей
 • rерувати засобами мультимедіа в віртуальному світі


Змусити ваш аватар ходити можна трьома способами:
 1. Клацніть для переходу. Просто клацніть на землі в тій точці, куди хочете піти. Якщо покажчик миші при цьому з стрілки перетворюється yf руку, ви будете не ходити, а взаємодіяти з предметом.
 2. Використовуйте клавіші зі стрілками. Натискаючи клавіші зі стрілкою вгору ↑ і зі стрілкою вниз ↓, можна ходити відповідно вперед і назад. При натисканні клавіші зі стрілкою вліво ← або вправо → ви повертаєтеся наліво або направо.
 3. Використовуйте клавіші W, S, A і D. Натискаючи клавіші W і S, можна ходити вперед і назад. При натисканні клавіші A або D ви повертаєтеся наліво або направо. Але спочатку клацніть будь-яку точку в світі, щоб прибрати фокус з поля чату. Якщо не зробити цього, ви будете вводити текст, а не ходити.


Щоб побігти вперед, просто натисніть клавішу W або клавішу зі стрілкою вперед ↑ двічі. Щоб побігти назад, двічі натисніть клавішу S або клавішу зі стрілкою назад ↓.

Політ в Second Life не тільки приносить справжнє задоволення, але і дозволяє досягти мети набагато швидше, ніж при ходьбі або бігу.
Щоб злетіти, натисніть клавішу Page Up або клавішу E і утримуйте її. Щоб приземлитися, натисніть клавішу Page Down або C і утримуйте її.
Для переміщення в повітрі використовуйте ті ж клавіші, що і при ходьбі.

Змінити цю точку можна кількома способами.

 • Щоб повернути поле зору, клацніть будь-яку точку в світі і перетягніть її мишею. Якщо покажчик миші перед клацанням з стрілки перетворюється в руку, замість повороту поля зору ви почнете взаємодіяти з предметом.
 • Щоб наблизити зображення світу, натисніть клавішу Alt і, утримуючи її, клацніть і перетягніть мишу або поверніть коліщатко миші.
 • Для обертання поля зору клацніть і перетягніть мишу при натиснутих клавішах Alt і Ctrl.
 • Також можна натиснути кнопку Вид і скористатися органами управління, які показані зліва.

Для повернення до звичайної точці зору натисніть клавішу Esc.

Текстовий чат 


Для роботи з текстовим чатом клацніть для перегляду останніх повідомлень чату. Натисніть кнопку «Чат» (зазвичай вона знаходиться на нижній панелі інструментів), щоб поговорити з людьми поблизу. Текст, який ви вводите, побачать всі в радіусі 20 метрів.
Можна навіть кричати: натисніть після введення тексту клавіші Ctrl-Enter, а не просто Enter. Тоді ваш текст побачать все в радіусі 100 метрів.
Для перегляду останніх повідомлень чату натисніть кнопку з перевернутим трикутником.
Наведіть мишу на ім'я співрозмовника в чаті і клацніть значок І для доступу до інших можливостей.

Дії з об'єктами

Для будь-яких дій з об'єктом, який ви бачите в світі, клацніть його правою кнопкою миші і виберіть в меню потрібну дію або інструмент. При наведенні миші на деякі об'єкти (наприклад, меблі) автоматично з'являється значок «сісти». Щоб сісти на такий об'єкт, просто клацніть його. Щоб знову встати, натисніть кнопку Встати, яка з'являється внизу вікна.
Якщо при наведенні на об'єкт вказівник перетворюється на руку, цим об'єктом можна маніпулювати, клацаючи його. Іноді клацання відразу виконує дію (наприклад, включається світло); в інших випадках відображається особливе меню з командами.
При наведенні миші на об'єкт також може з'явитися інформаційне вікно, таке, як показано зліва. Клацніть значок І для доступу до інших командам.

Щоб більше дізнатися про людину біля вас, наведіть мишу на його аватар і клацніть значок І. після цього з'явиться інформаційне вікно, яке містить:

 • Ім'я аватара і його стаж в Second Life.
 • «Біографічні» дані профілю (якщо користувач вказав їх).
 • Регулятор гучності голосового чату, який впливає тільки на голос цього аватара.
 • Кнопку Додати друга для відправлення запрошення подружитися. Див Друзі.
 • Кнопку Профіль для перегляду профілю цього користувача. Див Використання профілів.
 • Клацніть значок для доступу до інших командам, як показано зліва.
Для пошуку цікавих місць треба натиснути кнопку "Пункты" (Destinations). Виберіть категорію, потім клацніть пункт в ній, і ви негайно телепортіруєтесь туди. 


Інші базові функції:
 • голосовий чат
 • дружба
 • профіль
Для того, щоб скористатися голосовим чатом вам знадобиться гарнітура або колонки і мікрофон. При використанні гарнітури ви не будете чути відлуння власного голосу. Бажано підключити аудіо до запуску Second Life. Можливо, підключену гарнітуру (або колонки і мікрофон) доведеться налаштувати. Для цього виберіть команди меню  Я > Настройки > Звук и медиа. Потім можна буде вибрати вхідний і вихідний пристрої і задати рівень гучності.
Після настройки звукових пристроїв досить натиснути кнопку Говорити, щоб вашу мову почули оточуючі. Щоб вимкнути мікрофон, натисніть її знову.

Дружба 

Щоб подружитися з ким-небудь, наведіть мишу на аватар вашого співрозмовника, клацніть значок І  та оберіть команду Додати друга. Цей користувач отримає запрошення подружитися, якщо він прийме його, він буде включений у ваш список друзів; в свою чергу, ви опинитеся в його списку друзів. 
Коли хто-небудь пропонує вам стати друзями, в нижньому правому кутку екрану у вас з'являється діалогове вікно. Якщо натиснути в ньому кнопку Прийняти, ваш новий друг отримає повідомлення про те, що ви прийняли його пропозицію. Щоб відхилити пропозицію, натисніть кнопку Відхилити. Інший користувач отримає повідомлення про це.

Профіль

Щоб змінити свій профіль, натисніть кнопку Профіль. У профілі ви можете висловити свою особистість і розповісти про свої інтереси. Також тут можна обмінюватися з друзями інформацією, як це робиться в соціальних мережах. Ваш профіль Second Life можна пов'язати з вашими акаунтами в Facebook, Twitter, LinkedIn та інших популярних соціальних мережах.

Second Life і освіта

Через велику популярність Second Life деякі бібліотеки створили віртуальні послуги у цій мережі.
Second Life також використовується як платформа для створення багатьох інститутів, коледжів, університетів та державних установ. Більше ніж 80 % університетів Великобританії підтримують навчання через Second Life, що дозволяє урізноманітнити дистанційне навчання, скориставшись платформою для доставки контенту по всьому світу при низькій її вартості (2).

Інші тривимірні соціальні мережі:
Habbo Hotel
Active Worlds
IMVU

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...