01.03.10

WEB 3.0 - колективне створення якісного контенту

Сьогодні багато розмов про веб 3.0, який приходить на зміну або крокує поряд із технологією веб 2.0. Хочу навести цитати з однієї інтернет-публікації, що можливо прояснять тлумачення цього поняття.
"В епоху web 3.0 увійде багато нового, про що зараз кипить громадськість.
Джейсона Калаканіс, що таке web 3.0 - Web3.0 визначається як високоякісний контент і сервіси, які створюються талановитими професіоналами на технологічній платформі Web 2.0.

Вікіпедія з самого початку була проектом Web 1.5, але також наблизилася до рівня Web 3.0, коли почала «заморожувати» сторінки з практично ідеальним змістом, який не потребує подальших правок, а також почала запрошувати авторитетних експертів для редагування текстів.

Web3.0 - елітарноа-соціальна мережа, що звужує і спеціалізує перспективи розвитку технологій.

Представляється більш логічним застосування синергетичного підходу, тобто прагнення до творення порядку з хаосу, що є наслідком саморозвитку web 2.0 сістем.

Іншими словами, розрізнені і різні web 2.0 системи удосконалюються самостійно силами ядра спільнот, людей з найбільш високим рівнем знань і умінь, оцінкою яких виступає найвищий рейтинг всередині відповідного співтовариства. Ці ключові персоналії і будуть направляти подальший розвиток.

На етапі Web 3.0 окремі блогери повинні поступитися потужним порталам, і публікувати свою інформацію там. Тут виникає безліч проблем, які нам і треба буде вирішувати, перш ніж ми ввійдемо в епоху Web 3.0. Одна з таких проблем це Багатомовність.

Зараз багато великих компаній (Yandex, Google, Yahoo etc.) мають свої словники та перекладачі. Але переклад іноді доходить до абсурду і сенс матеріалу повністю втрачається. Треба використовувати розвиток нейронних мереж, хмарні обчислення, лінгвістики у нас в руках зараз величезні обчислювальні потужності, потрібно лише грамотно їх застосувати. Ми до сих пір до ладу не можемо задіяти всю ту міць, яку розвинули.

Web 3.0 як соціальна рекомендаційна інституція, в основі якої лежить принцип автоматичного рекомендування.

Web 3.0 - "менеджер знань" - це той же рекомендувач, але не автоматично обраний, а той, що заслужив своє становище реальною роботою всередині спільноти. Він фахівець у своїй області і має певну репутацію.

Web 3.0 як "живий пошук". Пошук за ключовими словами ведуть не роботи, а живі люди, професіонали в своїх областях, з якими можна на додачу ще й обговорити всі попутні питання.

Web 3.0 - мультимедійний пошук. Ще в 2007 IBM і BBC заявили про створення власного Web 3.0. В основі концепції лежить пошукова система, здатна шукати по змісту відеофайлів. Пошук від IBM заснований на виявленні відповідності внутрішнього контенту відео з текстом пошукового запиту. До цих пір пошук здійснювався за текстовим тегам, що описує відео.

Intel - Ви можете створювати високоінтелектуальні процесори, саме з вашою допомогою ми повинні вирішити проблему мультимовності. Саме з вашою допомогою ми повинні створювати центри обробки та зберігання інформації, на основі яких з використанням інструментарію web 2.0 ми створимо нову епоху."


Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...