05.08.12

Робота зі Skype


Skype безкоштовна програма, за допомогою якої можна дзвонити друзям, які також є користувачами Skype. Програма дозволяє вільно і, що найголовніше, безкоштовно спілкуватися в мережі Інтернет. Skype використовує P2P технологію для з'єднання з іншими користувачами для спілкування в мережі.
Особливості:
- необмежені часом і відстанню дзвінки іншим абонентам Skype;
- чудова якість звуку;
- робота на будь-якому комп'ютері без будь-яких додаткових налаштувань програмного забезпечення;
- завдяки зручному списку абонентів, завжди можна побачити хто в мережі, а хто відійшов;
- шифрування всіх розмов;
- відсутність реклами;
- технологія P2P (peer-to-peer), розвинена творцями KaZaA і Joltid.


Головною особливістю програми, звичайно ж, є можливість безкоштовно спілкуватися. При хорошому зєднанні зв'язок дійсно високої якості. Другий досить важливий плюс - передача файлів з максимально можливою швидкістю. Можна здійснювати дзвінки на номери мережі загального користування, причому досить дешеві. Вартість дзвінка на телефон НЕ залежить від місця розташування і завжди визначається тарифами операторів. Наприклад, дзвінок Москва-Москва стоїть 0,02 $ (!) і завжди проводиться як міжнародний.
У Skype є можливість організації аудіоконференцій до 5-ти осіб, крім того можна здійснювати передачу текстових повідомлень.
Програма автоматично настроюється під комп'ютер. Є зручний журнал дзвінків, облік вхідних, вихідних, пропущених.
Skype широко застосовується у дистанційній освіті, особливо у процесі вивчення іноземних мов. За допомогою цієї програми можливе проведення різних сеансів спілкування з носіями мови.
Skype можливо використовувати в наступних варіантах (стосовно для загальноосвітньої школи): навчання в режимі екстернату та заочної форми, домашнє навчання. проведення конференцій учнів і телемостів із закордонними однолітками; проведення мережевих елективних курсів з іноземної мови; організація та проведення навчальних семінарів і конференцій для вчителів; індивідуальне навчання.
Skype дозволяє полегшити організацію навчального процесу в різних формах його організації, тому що учень і педагог отримують можливість економії часу і відбувається спілкування «вживу».
Особливої уваги заслуговує проблема домашнього навчання. Для дітей з особливими освітніми потребами комп'ютер дозволяє відчути себе повноцінним членом суспільства.
Сучасні технології ефективні для роботи з учнями, які обрали індивідуальний освітній маршрут. В цьому випадку дитина наділена ще більшими творчими і технічними можливостями для самореалізації.
Крім того, Skype можна використовувати і в індивідуальній педагогічної діяльності. Це можливість надання платних освітніх послуг. Навіть у найвіддаленішому населеному пункті реально організувати цей вид діяльності із застосуванням Skype.
Skype доцільно використовувати для віддаленого навчання роботі з програмними продуктами. Це можна здіснити за допомогою функції «Спільне використання екрану» (Screen sharing). При її обиранні у процесі відео-розмови можна показати співбесіднику робочий стіл, на якому будуть відображатися дії вчителя з програмним продуктом, а учень може їх повторювати і відра зу ж отримувати підказки і консультації. Наразі ця функція безкоштовно доступна у режимі один-на-один, а для групи користувачів потрібно використовувати Skype Premium (42 євро на рік).


  
У навчальному процесі доцільно скористатися плагіном IDroo для Skype -. Проводячи он-лайн заняття, використовуючи виключно Skype, педагоги обмежені в діях, а саме в можливості демонстрації учням ілюстративного матеріалу, спільної роботи та редагування завдань і прикладів, виконання письмових завдань. Плагін IDroo для Skype призначений саме для цих цілей. Використовуючи дану надбудову можна не тільки малювати в Skype, але і відкривати зображення і фото, редагувати їх, і передавати співрозмовникові.
Панель редагування містить набір інструментів для малювання (Малювання від руки, Лінія, Полілінія, Лінія Безьє, Еліпс, Прямокутник, Текст, Форми), є можливість завантажувати картинки зі свого ПК, є редактор формул.

Одночасно можна працювати на декількох віртуальних дошках з різними користувачами. Можна зберігати результати роботи в файл і знову відкривати для продовження роботи.
Наприклад, можна організувати виконання домашньої роботи з математики, фізики, російської мови та ін., а потім в режимі он-лайн здійснити перевірку учителем і відразу коментувати, якщо були якісь помилки. Причому, домашню роботу учень готує заздалегідь, відкривши на своєму ПК програму IDroo, зберігає у файл, а потім, при проведенні он-лайн заняття завантажує роботу для перевірки учителем.
Для того, щоб скористатися можливостями IDroo треба зробити такі дії:
1. Встановлюємо плагін IDroo. http://www.idroo.com/
2. Запускаємо Skype. http://www.skype.com/intl/ru/get-skype/
3. Запускаємо ярлик плагіна на робочому столі. При першому запуску система запитає у вас доступ до скайпу - тиснемо "Allow access".
4. Натисніть на кнопку + у вікні Participants, що знаходиться у крайньому лівому кутку IDroo, і додайте учасників. З'явиться вікно, де можна запрошувати нових учасників, обираючи зі списку Skype натисканням кнопки Add;.
5. Натискаємо "OK", щоб підтвердити запрошення. Його можна надіслати в чаті Skype, виділивши список учасників (Ctrl+ЛКМ) і натиснувши зображення чату у вікні Participants.
6. У всіх учасників має, крім Skype втсановлено IDroo, тоді робота з дошкою буде вдалою.

Крім того, Skype створив новий освітній проект Skype in the Classroom, користуватися яким можуть всі зареєстровані Skype-користувачі.

Мета проекту полягає в тому, щоб за допомогою такого дистанційного навчання зробити освіту відкритою, творчою і загальнодоступною, і дати людям зі схожими інтересами можливість знайти один одного.
Skype in the Classroomце соціальна і освітня база для викладачів та учнів. Ставши учасником проекту, викладач може вказати, яких предметів він може навчати охочих, скільки учнів і якого віку має бути в групі, і багато інших параметрів. За цими параметрами можна буде вести пошук, щоб знайти потрібного викладача.
Передбачається, що викладачі і ті, що бажають навчатися зможуть спільно працювати над різними учбовими проектами і ділитися один з одним ідеями, а також навчальними та методичними матеріалами.

Джерела

Что такое Skype [Електронний ресурс]. – Режим доступу: URL: http://www.skypeclub.ru/skype.htm.
Баданова Н.М. Испьзование программы Skype при обучении иностранной речи // ИТО-Марий Эл-2009 / Секция 3: Обощение педагогического опыта использования ИКТ в системе общего среднего образования [Електронний ресурс]. – Режим доступу: URL: - http://ito.edu.ru/2009/MariyEl/III/III-0-1.html.
IDroo для Skype в дистанционном обучении [Електронний ресурс]. – Режим доступу: URL: http://od-edu.com/index.php?option=com_content&view=article&id=225:idroo-skype-&catid=1:articles&Itemid=590
About Skype in the classroom  [Електронний ресурс]. – Режим доступу: URL: http://education.skype.com/about.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...