26.08.11

Галопам по Європі. Частина 2. Німеччина. Берлін

Німеччина, від якої я очикувала чистоту, охайнійсть і акуратність, не розчарувала. Особливо помітним був контраст із Бельгією, порівняно з дорогами і паркінгами якої Німеччина була просто на висоті.

Берлін
Берлін нас зустрів дощиком.

Коли ми біля Бранденбурзьких воріт зустрілися з екскурсоводом Юрієм і рушили на Рейхстаг, то на Площі республіки нас намочив сильний дощик, який на нашу втіху швидко припинився.
Звідси ми рушили пішки на прогулянку містом, а пан Юрій розпочав розповідь про повну драматизму історію Берліна.
Залишки Берлінської стіни, а через дорогу Меморіал, присвячений  загиблим при спробі втечі з НДР в Західний Берлін
Обходячи Тіргартен, великий центральний парк Берліну, в якому навіть лисиці бігають, ми повертаємося до Бранденбурзьких воріт і зупиняємося на Паризькій площі і починаємо рух вулицею Унтер-ден-Лінден, однією з головних і найвідоміших вулиць міста.
Бранденбурзькі ворота

На площі біля воріт і далі дуже багато консульств різних країн.
США

Франції
Панорама Паризької площі
Росії
Повертаємо по боковій вуличціна площу Жандарменмаркт, де знаходяться Концертна зала, Німецький і Французський собори.
Французький собор

Концертна зала

Німецький собор

Жандарменмаркт

Жандарменмаркт
Панорама Жандарменмаркт

Далі вуличками ми вийшли на Бебельплац, де знаходиться одна зі споруд Університету Гумбольта Стара бібліотека, Опера і Собор Святої Ядвігі.

Стара бібліотека
Панорама Бабельплац

На цій площі у 1933 році нацисти заставили студентів і професорів спалити книги. На згадку про цю подію у центрі площі у землі є меморіал спаленим книгам (пусті полки бібліотеки).
Меморіал спаленим книгам

Доречі, слід зазначити, що німці виховують підростаюче покоління із відчуттям провини за дії нацистів. Про це розповів нам наш екскурсовод, який зі своїм 6-річним сином приїхав у Німеччину 18 років тому, і сьогодні його 24-річний син, що навчався у місцевих школах, вихований саме у такому дусі.

Ми пересікаємо Бабельплац, проходимо мимо головного корпусу Університету Гумбольта і прямуємо на острів музеїв, де розташовано сузір'я берлінських музеїв і Берлінський собор.
Берлінський собор

Старий музей
 Панорама

На цьому місці перша частина екскурсії закінчилася пан Юрій, на запитання: Де тут можна недорого перекусити? спрямував нас у затишний ресторанчик біля пам'ятника Георгію-Змієборцю, що мав назву Georgbraeu. Він цікавий тим, що у ньому є меню російською мовою, що полегшує процес замовлення, а також фірмова страва, що складається із свинячої рульки, картопляного та горохового пюре, капусти, бокалу пива та чарки горілки і коштує лише 10 євро.

По дорозі до ресторанчика екскурсовод показав нам сувенірну лавку, де ціни нижче, ніж у центрі, продавець розмовляє російською, а тим хто розмовляє російською там ще дають знижки.
Сувенірна лавка
Добряче пдкріпившись ми походили по острову музеїв.
Навколо галереї

Стара національна галерея

Навколо галереї

Вид на річку Шпрее з острова музеїв 
Потім  рушили на відвідини Пергамського музею, де побачили Пергамський вівтар та Вавілонські ворота Іштар та інші монументальні експонати зі Стародавнього Світу.
Пергамський вівтар
Ворота Іштар
Після відвідин музею нас чекала екскурсія "Вечірній Бердін", під час якої ми через Меморіал пам'яті убитих євреїв Європи  пройшлися до Потсдамської площі, а від неї на Меморіал Берлінській стіні, далі сучасними вулицями до кінопалацу, де проходить Берлінале.
Меморіал Берлінській стіні

Потсдамська площа
 Панорама Потсдамської площі

Меморіал Берлінській стініБерлінале

Зіркова алея

Sony центер
Велична старовинна і сучасна архітектура міста, минуле і сучасність, трагізм і перемоги цієї столиці закінчилися для нас походом у супермаркет, адже надалі нас чекав нічний переїзд до Парижу.
P.S. Берліну я присвячую музику Л.Бетховена

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...