Урок №2
Мета: Набуття практичних навичок у використанні інструментів для створення зображень, навчитися орієнтуватися в шарах при опрацюванні зображень. Розвивати алгоритмічне, аналітичне та абстрактне мислення.Прилади і матеріали: Картки-завдання із зображеннями.
Тип уроку: Урок засвоєння вмінь та навичок.
Хід уроку
(1). Організаційна частина.- присутні
(2). контроль знань.
Усно:
1. Комп’ютерна графіка, її види.
2. Формати файлів. Особливості.
3. Класи програм для роботи з графічними файлами.
(3). повідомлення теми, мети уроку
(4). Сприйняття та осмислення нового матеріалу
Приклад формування зображення у Adobe Photoshop.
Алгоритм:
1. Створення нового документу (Файл/Новый…).
2. Визначення розміру полотна та його фонова наповненість.
3. Вставка нового шару (Слой/Новый/Слой…).
4. Введення імені шару.
5. Порядок шарів визначає накладання шарів один на одного.
6. Поточний шар у списку виділений синім кольором. Те що відбувається на зображенні, відбувається саме в цьому шарі.
8. Для видалення шару використовується «бачок для сміття» у нижній частині панелі «Слои».
9. Вибір інструменту «Форма».
10. Панель параметрів «Формы»:
· Режим «Создать область заливки».
· Фігура.
· Налагодження форми: (пропорційний, із центру).
· Прозорість форми.
11. Інші інструменти:
· «Кисть».
· «Заливка».
· «Ластик».
· «Текст».
12. Визначення кольору.
13. Кожен фрагмент зображення, залитий певним кольором, малюється в окремому шарі.
(5). Осмислення змісту і послідовності застосування практичних дій
(6). Самостійне виконання учніми завдань під контролем за допомогою вчителя
Картки із завданням.
Кожен малюнок зберігати окремим файлом у папку: \\c1\classes\10b\C№\PhotoShop\pr1\1.psd, 2.psd, …, N.psd
(7). Підсумок уроку
Наумов Микола Сергійович,
вчитель інформатики Новоград-Волинського колегіуму,
Житомирська обл.
Джерело: http://www.nlr.ru
Немає коментарів:
Дописати коментар