08.04.10

Альтернативні варіанти баз даних з відкритим кодом (Open Source)

Більшість спеціалістів з ІТ відомі такі бази даних:
  • MySQL
  • PostgreSQL
  • MSSQL
  • SQLite
  • MS Access

Те, що ці бази даних використовують частіше за все, цілком зрозуміло. З ними надається відмінна документація, у них велике число прихильників, які завжди дадуть відповідь вам на питання і дадуть пораду, їх можна без проблем використовувати з усіма поширеними CMS, вони досить прості у використанні, а також їх радить велика частина компаній і сервісів, що надають хостингові послуги.

Але у світі є багато інших баз даних, які завойовують популярність з кожним днем, до того ж, у них навіть можуть бути переваги перед тими програмами, які використовуєте ви.


MongoDB


Це високопродуктивна база даних, орієнтована на документи (структури типу JSON), яка розповсюджується з відкритим кодом. Програма може використовувати драйвери для більшості популярних мов програмування (PHP, Python, Perl, Ruby, javascript, C + + і так далі).
Hypertable

Hypertable являє собою високопродуктивну систему зберігання інформації, розроблену для підтримки додатків, яким потрібна максимальна продуктивність, гнучкість і надійність.
Вона була розроблена за моделлю BigTable від Google і в основному сфокусована на великих масивах інформації.

Apache CouchDB


Документально-орієнтована база даних з можливістю запитів і індексування в стилі MapReduce на javascript. CouchDB пропонує простий API JSON, доступ до якого може бути здійснений через будь-яке середовище, що дозволяє HTTP-запити.

Neo4jВбудований стійкий Java-движок, який зберігає дані у вигляді діаграм, а не таблиць.
Neo4j надає вам відмінну гнучкість в роботі. Може утримувати мільярди параметрів на одному окремому комп'ютері, а також можна розширити функції за рахунок установки декількох серверів.

Riak


Riak являє собою майже ідеальну базу даних для веб-додатків. Вона поєднує в собі:
* Децентралізоване сховище ключів-значень
* Гнучкий двигун map / reduce
* Інтерфейс дружній з HTTP / JSON-запитами

Oracle Berkeley DB

Вбудовуваний рушій баз даних, який представляє собою швидке, надійне і стійке рішення. Oracle Berkeley DB - це бібліотека, яка посилається безпосередньо у вашу програму, і дозволяє вам проводити прості функції відправлення повідомлень на віддалений сервер для кращої продуктивності.

Apache Cassandra


Cassandra являє собою гнучку базу даних другого покоління, яка використовується такими гігантами як Facebook, Digg, Twitter, Cisco та іншими. Додаток націлений на узгоджене, стійке і доступне середовище для зберігання даних.

Memcached


Memcached - це сховище для невеликих випадкових фрагментів інформації (рядків, об'єктів) із запитів бази даних, запитів API або генерації сторінок. Часто додаток використовується для прискорення завантаження динамічних веб-додатків за рахунок оптимізації запитів до бази даних.

Firebird

Firebird - це база даних, що працює на Linux, Windows і різних UNIX-платформах.
Вона гарантує високу продуктивність і повноцінну підтримку мови для зберігаються процедур і схем.

Redis


Redis представляє собою потужну базу даних, розроблену на C, яку можна застосовувати як в memcached, на відміну від звичайних баз даних. Вона підтримує безліч різних мов програмування та її використовують такі популярні проекти як GitHub або Engine Yard. Існує також PHP-клієнт під назвою Rediska для управління базами даних Redis.

HBase


HBase розроблялася як сховище в колонному форматі. Проект націлений на розміщення дуже великих таблиць. Додаток оснащений міжмережевим інтерфейсом, який підтримує XML, Protobuf і опцією кодування бінарної інформації.
Інші бази даних:

KeyspaceMariaDB


Drizzle
HyperSQL


MonetDB
Persevere

EXist-db

Gladius (PHP база даних)
CloudStore
OpenQM (бази даних з множинними значеннями)
ScarletDME (бази даних з множинними значеннями)
SmallSQL (Java Desktop SQL Database Engine)
LucidDB
HyperGraphDB (діаграмний база даних)
InfoGrid (діаграмна база даних)
Apache Derby
Hamsterdb
H2 Database

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...