10.12.09

Логічні задачі (продовження)

1. Наведіть міркування і дайте відповідь на поставлене запитання.

Професор ЗОЗУЛЯ послав своїм колегам в сім країн наукові праці, переплутавши конверти. Чех КУКАЧКА, який цікавиться орлами, отримав листа датською мовою і статтю про фламінго, яка була призначена французу КУКУ. Останній отримав італійський лист і статтю про шишкара, призначену для голландця КОКОКА, який отримав іспанський лист і монографію про лазоревку, що цікавить данця КУКЕНА, що отримав статтю про орлів. Італієць КУКУЛ цікавиться бджолоїдом, отримав німецький лист, а німець КУКУК, який цікавиться ластівками, - французьке. Хто отримав статтю, призначену для іспанця КУКІЛО, і якою мовою було написано лист, який КУКІЛО отримав?

2. Наведіть міркування і дайте відповідь на поставлене запитання.

Самодержавний правитель одного острова хотів перешкодити тому, щоб на острові оселилися прибульці. Бажаючи дотримати видимість справедливості, він видав розпорядження, згідно з яким кожен, хто бажає оселитися на острові, повинен, добре поміркувавши, висловити будь-яку пропозицію, причому після попереднього попередження, що від змісту цієї пропозиції залежить його життя. Розпорядження було записано: "Якщо прибулець скаже правду, його розстріляють. Якщо він скаже неправду, його повісять". Як прибулець, ставши жителем острова, збереже своє життя? "

8. Наведіть міркування і дайте відповідь на поставлене запитання.

В'язневі потрібно вибрати кімнату, в якій знаходиться принцеса. Король оголосив в'язню, що в кожній з кімнат буде знаходиться або принцеса, або тигр, хоча цілком може бути, що відразу в обох кімнатах виявиться по тигру або ж там виявляться одні лише принцеси. Король показав таблички на дверях кімнат і сказав, що на одній написана правда, на іншій ні.

I
У цій кімнаті знаходиться
принцеса, а в іншій сидить тигр
II 

В одній з цих кімнат знаходиться принпроцеса, крім того, в одній з цих кімна сидить тигр.

В якій кімнаті знаходиться принцеса?

3. Наведіть міркування і дайте відповідь на поставлене запитання.

В'язневі потрібно вибрати кімнату, в якій знаходиться принцеса. Король оголосив в'язню, що в кожній з кімнат буде знаходиться або принцеса, або тигр, хоча цілком може бути, що відразу в обох кімнатах виявиться по тигру або ж там виявляться одні лише принцеси. Король показав таблички на дверях кімнат і сказав, що обидві написи на табличках або одночасно істинні, або помилкові.

I
Або в цій кімнаті сидить 
тигр, або принцеса знадиться в іншій кімнаті.
II 

Принцеса в іншій кімнаті.
 

В якій кімнаті знаходиться принцеса?

4. Наведіть міркування і дайте відповідь на поставлене запитання.

В'язневі потрібно вибрати кімнату, в якій знаходиться принцеса. Таблички на двері щойно виготовили і не встигли повісити. На табличках написи:

У цій кімнаті
сидить тигр
В обох кімнатах сидять тигри.

Якщо принцеса в першій кімнаті, то твердження на табличці цих дверей істинно, а якщо тигр, то помилково. Для другої кімнати все навпаки. В якій кімнаті знаходиться принцеса?


Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...